Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Konferencja "MAM eMOCJE" - podsumowanie

Utworzono dnia 23.05.2023

Dnia 18 maja 2023 roku w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się konferencja: “Mam eMOCje – wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków”. Została ona zorganizowana w odpowiedzi na rosnący problem dotyczący zaburzeń zdrowia psychicznego u młodzieży.

Z zaproszenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Grodziska Wielkopolskiego skorzystało 80 osób (przedstawiciele placówek oświatowych, urzędów gminy, Starostwa, PCPR-u, OPS-ów, Policji i Sądu Rejonowego). Zebrani w sali widowiskowej grodziskiego ośrodka kultury mieli możliwość wysłuchania następujących prelekcji: 

1.    Zaburzenia regulacji emocjonalnej wywołane używaniem substancji psychoaktywnych u młodzieży. Profilaktyka i leczeni

mgr Bartosz Cecuła - psycholog, terapeuta uzależnień

2.    Co się dzieje w głowie nastolatka? Gdzie szukać źródła problemów oraz jak lepiej zrozumieć skomplikowany świat młodzieży? 

mgr Zuzanna Mańko - psycholożka, socjoterapeutka, psychoterapeuta psychodynamiczny w trakcie certyfikacji.

3.    W drodze do siebie - arteterapia jako praktyczne narzędzie pracy z młodzieżą

mgr Anna Onyśków - psychoterapeutka dzieci i młodzieży, terapeutka traumy i arteterapeutka.

4.    Jak rozpoznać i jak reagować na kryzys emocjonalny ucznia? Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej

mgr Marta Dauter i mgr Berenika Zamelczyk - psycholożki PPP w Grodzisku Wlkp.

Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. uhonorowało prelegentów prezentami.
 

Podczas przerwy kawowej uczestnicy konferencji mogli oglądać prace nadesłane na organizowany przez Poradnię konkurs nt. "Mam eMOCje - Moja złość jest ważna i potrzebna". Ostatnim punktem niniejszego spotkania było wręczenie laureatom konkursu nagród ufundowanych przez gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych z Grodziska Wlkp., Granowa, Rakoniewic, Wielichowa i Kamieńca, a także przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.  

 

Warto podkreślić, że organizacja konferencji w takiej formie nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Grodziska Wielkopolskiego, Rakoniewic i Granowa oraz życzliwości osób w nich pracujących.

Słodki poczęstunek w czasie przerwy kawowej został ufundowany przez:

1.    Grodziskie Ciacho – wypieki domowe

2.    Cukiernia Kachlicki Grodzisk Wlkp.

3.    Piekarnia Gwóźdź – Cukiernia 7niebo z Grodziska Wlkp.

4.    Cukiernia REZA-POL z Grodziska Wlkp.

 

Z informacji zwrotnych wynika, że u uczestników konferencji nastąpił wzrost kompetencji dotyczących rozpoznawania oraz profilaktyki zaburzeń psychicznych u młodzieży. Podkreślano także poszerzenie wiedzy na temat możliwych form wsparcia młodych osób w kryzysach psychicznych.

 

Konferencja "MAM eMOCje - Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków"

Utworzono dnia 25.05.2023, 11:09

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.